محیط زیست نه تنها به عنوان یکی از مهم ترین مسائل در سطح ملی، بلکه به عنوان مسئله ای در مقیاس جهانی و بین المللی شناخته می شود. امروزه بسیاری از کشورهای دنیا ت های ویژه ای را برای حفظ محیط زیست خود اجرا می کنند که از جمله آنها در موضوع مصرف پلاستیک است.

بررسی های محققان دانشگاه پلیموث در آمریکا نشان می دهد حتی رها کردن یک کیسه پلاستیکی عادی در دریا اثرات جبران ناپذیری بر محیط زیست دارد. بر همین اساس یک کیسه پلاستیکی ساده پس از رها شدن در آب اقیانوس به تدریج به ۱.۷۵ میلیون قطعه بسیار کوچک پلاستیکی تجزیه می شود و خسارات شدیدی را به جانوران و زیستگاه های دریایی وارد می کند. (خبرگزاری مهر)

 بر اساس آمار، سالانه بیش از ۸ میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس ها می شود. بازیافت هر کیسه پلاستیکی تقریبا ۴۵۰ سال زمان می برد. در ایتالیا نیز استفاده از کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف از سال ۲۰۱۲ میلادی ممنوع شده است. به طور متوسط هر شهروند اروپایی سالانه 200 کیسه پلاستیکی استفاده می کند. (خبرگزاری یورونیوز) این در حالی است که در ایران این مقدار به بیش از 1000 کیسه پلاستیک می رسد. سالانه بیش از ۱۷۷ هزار تن پلاستیک در ایران تولید می‌شود که برابر با ۵۰۰ تن در روز است. طبق آخرین اعلام کار‌شناسان محیط ‌زیست، هر خانواده ایرانی روزانه سه کیسه پلاستیکی استفاده می‌کند که با احتساب داشتن حدود ۲۰ میلیون خانوار در ایران، روزانه ۶۰ میلیون، ماهانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون و سالانه بیش از ۲۰ میلیارد کیسه پلاستیکی در کشور مصرف می‌شود!(منبع)

ادامه مطلب

پشت پرده تبلیغات پرتکرار تلویزیونی و هنرنمایی جدید صدا و سیما در پول درآوردن!

نمایش ناهنجاری های اخلاقی و رفتاری در تبلیغات تلویزیونی(2)

نمایش ناهنجاری های اخلاقی و رفتاری در تبلیغات تلویزیونی(1)

پلاستیکی ,کیسه ,پلاستیک ,میلیون ,مصرف ,های ,کیسه پلاستیکی ,بیش از ,محیط زیست ,می شود ,سالانه بیش ,کیسه پلاستیکی استفاده

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شعرهای علیرضا ناظمی رابطة الذخائر الإسلامیة خرید فروش کفتر کاکل به سر اصل تناسب اندارم کافه متروکه نازک نارنگی دست نوشته های من دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی در شیراز و سراسر کشور saanhy.com تشک طبی